
De van egy fazon, ami megalapozta a mai modern babzsákfotelt, és olyan használhatóvá vált, hogy manapság bárhol a világon fellelhető. Mi több, igazi klasszikus lett belőle. Ezt a babzsákfotelt, mint korszakalkotó modern design darabot, már a világ nagy múzeumaiban is megtalálhatod kiállítási tárgyként New Yorkban, Tokióban, Párizsban, Milánóban, Bécsben és még sorolhatnám.

A három formatervező alkalmazta először azt a töltő anyagot, amit a mai napig is használunk, vagyis a polisztirol gyöngyöt, amit egyébként hőszigetelő anyagként is használnak az építőiparban. A tervezésnél olyan anyagot kerestek, ami könnyen körül veszi a testet, de mégis meg tudja támasztani. Olyan, mint mikor friss hókupacba vetjük magunkat. A tervezők sokféle anyaggal próbálkoztak például vízzel és levelekkel is.
Gatti, Paolini és Teodoro, első modelljeiket különböző formatervezési versenyekre és bemutatókra vitték el, ahol sorra nyerték a díjakat. A sajtó is egyre többet írt róluk, így fedezte fel a babzsákot a hatalmas amerikai üzletlánc, a Macy’s is. Azonnal 10 000 darabot rendelt belőle. A siker és a népszerűség innen megállíthatatlan volt. A három tervező szeretett együtt dolgozni. Inspirálóan hatottak egymásra. Aki beleül egy babzsákfotelbe, és egy pillanatra becsukja a szemét, azonnal átérezheti azt a vidám légkört, amiben a babzsák formája megszülethetett.
Ez a babzsák fazon már nálunk is kapható. Kattints ide: https://heverde.hu/babzsak-gyerekeknek/babzsak-6
